V tomto období má už zvyčajne vysokú sladkosť a značné množstvo zosušených hrozienok, ktoré dávajú budúcemu vínu zaujímavý rozmer. Najlepšia lokalita na pestovanie Dunaju je teplý juh Slovenska. Strekovská oblasť je jeho súčasťou, kde sa nachádzajú aj Naše vinohrady. Z červených vín sa Dunaj v súčasnosti radí medzi najatraktívnejšie. Aj v chladnejších ročníkoch sa z tejto odrody vinárom darí produkovať vína veľmi slušnej kvality.
Vysadili sme 3,03ha + 1,16 ha
Vína majú vysoký stupeň farebnosti, zväčša sú plné v chuti a intenzívne v aróme. Najčastejším prejavom Dunaju je čierne ovocie z čokoládovým dojazdom.V Novej Vieske pestujeme odrodu Dunaj na hlinenom podloží s väčšou prímesou piesku. Vinica sa nachádza v strede vinohradníctva, jej poloha je mierne kopcovitá, s veľmi miernym stúpaním. Orientácia vinice je severo západná a slnko ju každodenne obdarováva veľkým množstvom slnečnej energie. Hrozno sa rodí vo veľmi slušnej kvalite, ktorá sa nespochybniteľne premieta do vína. Vo vinárstve hrozno macerujeme v nerezových vinifikátoroch pri nízkych teplotách, kde sa uvoľní čo najväčšie množstvo prirodzených aróm.
Následne nastane kvasenie na šupkách, kedy sa premieňa sladkosť hrozna na alkohol, až kým sa nezrodí mladé ovocné víno. Následne cez lis oddelíme od šupiek a jadierok vykvasené mladé víno. Potom víno putuje do veľkolitrážnych francúzskych dubových sudov na pomalé a dlhé vyzrievanie. Vínam musíme dopriať určitý čas, aby v sudoch dozreli a zmäkli. Keď sú vína harmonické, je možné prejsť k plneniu do fliaš a jeho následnému putovaniu za milovníkom vína. Víno je ovocné a je možné ho piť hneď, ako sa uvedie do predaja. Ale ideál je vínko si odložiť a užívať si ho po viac ročnom nazretí vo flaši.
Avšak nesmieme zabúdať, že pre nazrievanie vín je potrebné dodržať podmienky, aby sa vína neznehodnocovali. Ak víno uchováme v tme a v chlade do 16°C, tak vínam dožičíme optimálne prostredie na jeho prirodzený vývoj.