Blog

Tramín z Rúbaňa aj Novej Viesky nám robí veľkú radosť. Chce to však aj dobré počasie aby sme mohli pozbierať to o čo sa celý rok poctivo staráme.
Nová Vieska - Veterný vrch, Rizling rýnsky je veľmi vhodný na pestovanie v našej krajine. Rôzne oblasti svojimi pôdnymi a klimatickými vlastnosťami vštepujú do budúceho vína svoj jedinečný charakter.

Rizling rýnsky je veľmi vhodný na pestovanie v našej krajine. Rôzne oblasti svojimi pôdnymi a klimatickými vlastnosťami vštepujú do budúceho vína svoj jedinečný charakter.

Hlinitá pôda s malou prímesou piesku, ktorá sa nachádza v hone Veterný vrch v Novej Vieske sa odzrkadľuje cez víno hlavne v podobe marhúľ a lipového kvetu. Ak nám príroda dožičí dobré počasie, obohatí ho o medové tóny a sušené hrozienka, ktoré sa nazývajú cibéby.

Nová Vieska - Veterný vrch, Dunaj je ďalším novošľachtencom z dielne Doroty Pospíšilovej. Je to skoro dozrievajúca odroda, ktorá sa zberá na konci septembra.

Dunaj je ďalším novošľachtencom z dielne Doroty Pospíšilovej. Je to skoro dozrievajúca odroda, ktorá sa zberá na konci septembra. V tomto období má už zvyčajne vysokú sladkosť a značné množstvo zosušených hrozienok, ktoré dávajú budúcemu vínu zaujímavý rozmer. Najlepšia lokalita na pestovanie Dunaju je teplý juh Slovenska. Strekovská oblasť je jeho súčasťou, kde sa nachádzajú aj Naše vinohrady. Z červených vín sa Dunaj v súčasnosti radí medzi najatraktívnejšie. Aj v chladnejších ročníkoch sa z tejto odrody vinárom darí produkovať vína veľmi slušnej kvality.

Nová Vieska - Veterný vrch, 16.9. sme pozbierali náš Devín v úžastnej kondícii s cukornatosťou 24,5 °NM

Slovenský novošľachtenec Devín sa nachádza iba na Slovensku a je to veľmi žiadaná odroda. Ak mal niekto vo svete možnosť ochutnať Devín v podobe skvelého vína zo Slovenska, okamžite si ho obľúbil. Milovníci vína veľmi radi prebádavajú niečo nové a toto je jedna z možností.

Potvrdenie plnoletosti

Máte 18 a viac rokov?