Devín

Nová Vieska - Veterný vrch, 16.9. sme pozbierali náš Devín v úžastnej kondícii s cukornatosťou 24,5 °NM

Slovenský novošľachtenec Devín sa nachádza iba na Slovensku a je to veľmi žiadaná odroda. Ak mal niekto vo svete možnosť ochutnať Devín v podobe skvelého vína zo Slovenska, okamžite si ho obľúbil. Milovníci vína veľmi radi prebádavajú niečo nové a toto je jedna z možností. Svojím šarmom si vie získať nejedno vinárske srdiečko. Ak príroda nadelí skvelý ročník, môžeme sa tešiť na príjemne aromatický, jemne korenistý a medovo hrozienkový prejav, s dotykom liči a ruže. Novošľachtenec znamená, že je to mladá odroda. Pár dekád dozadu vyšľachtený najznámejšou, špičkovou šľachtiteľkou Dorotou Pospíšilovou, za čo jej ďakujeme.

Hrozno sa oberá v septembri, dosahuje vysokú sladkosť a veľmi rado tvorí veľké množstvo cibéb. Ak v oberačkovom termíne neprší, vždy sa podarí perfektné víno.

Vína bývajú potenciálne na vyzrievanie, sú vhodné na pitie v prvom roku, ale aj na ochutnávanie po viacročnom vyzrievaní. Vyzretý Devín vie prekvapiť zaujímavou arómou evokujúcou ružový kvet a skvelou olejovou štruktúrou.

Vinica Devínu sa nachádza v Novej Vieske a rastie v hlinito-piesočnatej pôde.

Naša vinica v Novej Vieske ponúkla v ročníku 2020  nádherne dozretý Devín, ktorý má zvýšený obsah cibéb – zosušených hrozienok. Nakoľko bolo hrozno veľmi sladké, určite vo víne ostane časť sladkosti z hrozna, a tým bude víno veľmi ľúbivé a zaujímavé. 

Facebook

Rizling rýnsky

Nová Vieska – Veterný vrch, Rizling rýnsky je veľmi vhodný na pestovanie v našej krajine. Rôzne oblasti svojimi pôdnymi a klimatickými vlastnosťami vštepujú do budúceho vína svoj jedinečný charakter.

Čítať viac »

Dunaj

Nová Vieska – Veterný vrch, Dunaj je ďalším novošľachtencom z dielne Doroty Pospíšilovej. Je to skoro dozrievajúca odroda, ktorá sa zberá na konci septembra.

Čítať viac »

Devín

Nová Vieska – Veterný vrch,
16.9. sme pozbierali náš Devín v úžastnej kondícii s cukornatosťou 24,5 °NM

Čítať viac »

Potvrdenie plnoletosti

Máte 18 a viac rokov?